Estetik Gülüş Tedavisi

Estetik Gülüş Tedavisi

Kişiye özel olarak uygulanan estetik gülüş tedavisi günümüzde diş hekimleri tarafından yaygın olarak uygulanmaktadır. Sağlıklı, güzel ve pürüzsüz dişlere sahip olmak kişinin sosyal yaşamını da olumlu etkiler. Estetik gülüş tedavisi, dişlerin estetik bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Hastaya uygulanan estetik gülüş tedavisini sadece dişlerin beyaz görünmesi yeterli değildir. Estetik bir gülüşte sahip olunması gereken farklı parametler de bulunmaktadır.

Gülüş Tedavisinde Hangi Yöntemlerden Yararlanılır?

Estetik diş hekimliği alanında uygulanan estetik gülüş tedavisi, hastanın yüz şekline uygun estetik gülüşün başarılı olabilmesi için uygulanan tüm müdahalelerin bütünlük içerisinde yapılması gerekir. Estetik gülüş tedavisinde öncelikli olarak hastanın ağız ve diş yapısı analiz edilmelidir. Bunun için hasta muayene edilmeli, ağız ve diş röntgeni çekilmelidir. Estetik gülüş tasarımı kapsamında hastaya uygulanabilecek tedavi seçenekleri; implant, metal destekli zirkonyum, zirkonyum alt yapılı porselen diş kaplama, porselen lamine diş kaplama, tam seramik e-max diş kaplama, diş eti estetiği, diş beyazlatma uygulamaları yer almaktadır. Hastaya yapılan gerekli tetikler sonrasında hasta ve hekim işbirliği ile uygulanılacak tedavi belirlenir. Estetik gülüş tedavisinde kişinin de onayı alınarak hazırlanır ve yaklaşık olarak 10 gün süre içerisinde estetik işlemler kalıcı olarak yapılır.

Gülüş Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Herkes sağlıklı ve güzel görünen dişlerle güzel gülüşlere sahip olmak ister. Bu sebeple birçok hastanın başvurduğu estetik gülüş tedavisinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Estetik gülüş tedavisinde, ağız ve diş gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Gülüş tasarımı çoğunlukla 18 yaş ve üzerindeki hastalar için yapılır. Ayrıca gülüş tedavisi yapılacak hastanın herhangi bir sağlık sorununa bağlı olarak diş dokuları ya da diş etlerinde herhangi bir sağlık sorununun olmaması önemlidir. Aksi taktirde öncelikli olarak ağız ve dişlerde görülen bu sağlık sorunun giderilmesi gerekir. Ardından diş hekiminin onayı ile estetik gülüş tedavisi de uygulanabilir.

Estetik Gülüş Tasarımı Sonrası Avantajlar

Hastaya uygulanılan gülüş tasarımı sonrası hastanın diş renkleri daha net bir görünüme kavuşur. Estetik gülüş tedavisi sonrasında sağlıklı dişlerle güzel parlayan dişlere ulaşılır. Dişlerde çeşitli nedenlerle meydana gelen kırıklar düzeltilir. Ayrıca diş etleri de estetik gülüş tedavisi sonrası daha sağlıklı bir görünüme sahip olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.