Fast Fixed Yöntemi İle İmplant Tedavisi

Arka çene kemiğinin eksik olduğu durumlarda fast fixed tekniği ile açılı implant tedavisi uygulanarak, cerrahi uygulamalar (sinüs lift, kemik tozu gibi) uygulanmadan sabit protezlerin yapılması işlemleridir. Bu teknik ile implant tedavisi tamamlanmakta ve sabit geçici diş protezlerinin uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Fast Fixed implant tekniği ile çene kemiğinde diş olmadığı durumlarda veya çekilebilecek olan dişlerin çekildiği gün açılı implantların kullanıldığı ve aynı gün içerisinde geçici sabit protez diş tedavisinin uygulandığı implant tekniğidir.

Fast-Fized

1 günde implant tedavisi olarak geçen fast fixed implant tekniği ile arka bölgelerde kemik eksikliğinin yaşandığı durumlarda açılı implantlar kullanılmakta ve cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sabit veya hareketli diş protez uygulamaları yapılmaktadır. Çene kemiğinde diş olmayan kişiler için aynı gün içerisinde hayat konforu ve kalitesi sunmakta, kişi aynı gün içerisinde rahatlıkla yemek yiyebilmekte ve rahatlıkla konuşabilmektedir.

Fast Fixed İmplant Tekniği Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Hastaya implant tedavilerinde ileri cerrahi operasyonlara gereksinim olmadan portatif ve pratik bir şekilde implant tedavisi ve geçici protez yapılabilmektedir.

– Fast&Fixed implant tekniği yönteminde cerrah adına ve implant tedavisi uygulanacak kişi adına zaman kazanmakta ve maliyeti azaltmaktadır.

– Tedavinin uygulandığı kişi aynı gün içerisinde implant tedavisi olacağından ve sabit protez uygulaması yapılacağından dolayı sosyal hayatına devam edebilmektedir.

– Uygulanan sabit ve kalıcı protezler, doku desteği sağladığından dolayı estetik konusunda ciddi başarılı sonuçlarla karşılaşmaktadır.

Fast Fixed İmplant

Fast Fixed İmplant Tekniği Hangi Şartlarda Uygulanmaktadır?

– Kişinin diş çekimi öncesi ağız hijyeni seviyesinin iyi olduğu durumlarda

– Dişsiz çene kemiği veya küçük azı dişleri ara bölgeleri çene kemiğinde yeterli miktarda kemik yoğunluğu olduğu durumlarda

– Tedaviyi uygulayacak cerrahın Fast&Fixed implant tekniği konusunda yeterli bilgi ve el becerisine sahip olduğu durumlarda

– Kliniğe ait laboratuvar sistemlerinin olduğu kliniklerde fast&fixed aynı günde implant tedavisi uygulanabilmektedir.

Fast&Fixed İmplant Tekniği Nasıl Uygulanmaktadır?

– Fast Fixed implant tekniği tedavisinde uygulama uzun süreli geçici sabit protez dişler, köprü implantlar üzerine aynı gün içerisinde yerleştirilmektedir.

-İmplant tedavisinde uygulanan yapay kökün bu tedavi yönteminde alt çenede minimal 5 hafta, üst çenede ise 10 haftalık bir kaynama süresinin ardından, daimi sabit protez diş ömür boyu kişinin çene kemiğine vidalanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.