Gülüş Tasarım

Gülümsemek ; Bir kişinin yüz ifadelerinin bütününü kapsayan iletişim gücünü kuvvetli kılan sözsüz iletişim şeklidir. Etkileyici bir gülüş, insanları birbirine karşı çekici kılan ifadelerin bütünüdür. Bu gülüşe sahip olan kişiler, sahip olmayan kişilere göre daha pozitif yaklaşım sağlanmaktadır. Estetik Gülüş tasarımı ile sizlerde istediğiniz gülümseye kavuşarak kendinizi daha çok özgüvende hissedebilirsiniz. Kişiye özel gülüş tasarım yapılması ayrıca kişinin anatomik yapısına uyacağından dolayı doğal görünmektedir.

Geçmişte olan estetik sorunlarda diş hekimi hastanın dişlerini tek tek düzenlenmesiyle sınırlı tedavi yöntemleri uygulamaktaydı. Günümüzde genel olarak estetik amaçlı tedavi süreçlerinde dudakların, dişlerin hatta diş etlerinin değerlendirilmesi ve analizleri göz önünde bulundurulmaktadır.
Doğal estetik gülüş tasarım yaratmak isteyen diş hekimi hastanın sadece diş yapısını değerlendirmemekte kişinin ağız yapısını bir bütün olarak ele almaktadır.

Günümüzde estetik açıdan gerekli pürüzlerin giderilmesini sağlayan estetik diş hekimliği, teknolojinin de aynı oranda gelişmesiyle estetik diş hekimliği arz ve talebini arttırmaktadır. Estetik diş tedavilerinde son zamanlarda ciddi bir popülasyon yakalayan bu tedavi yöntemi, estetik sorunlara  kullanışlı çözümler sunmakta ve bu sorunları çözmektedir. Tedavinin amacı hastaya estetik ve gözle görünür değişimi sağlamak ve doğal bir görünüş kazandırmak olmalıdır.

 Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılmaktadır ?

Kişiye özel gülüş tasarımı hastalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu tedavi yöntemi hastanın ağız ve diş yapısına göre değişiklik göstermektedir. Estetik gülüş tasarımı tedavi yöntemi ön muayene ve sonrasında çekilen röntgene göre belirlenmektedir. Hasta ağız yapısına uygun olmayan tedavi yöntemini isteyebilmektedir. Bu gibi durumlarda hekim hastaya tedavi seçeneklerini sunması ve detaylı şekilde tedavi yöntemlerini anlatması büyük önem taşır. Bu tedavi yöntemlerinde karar verilecek olan tedavi yöntemleri ise şunlardır;

– İmplant
– Metal Destekli Porselen Kaplama
– Zirkonyum Alt Yapılı Porselen Diş Kaplama
– Porselen Yaprak Lamine Diş Kaplama
– Tam Seramik E-Max Diş Kaplama
– Diş Eti Estetiği
– Diş Beyazlatma

Hastaya uygun olan tedavi yöntemi kararlaştırıldıktan hemen sonra seçilecek tedavi yönteminin işlem süresi farklılık göstermektedir. Kliniğimize ait laboratuvarımız ve yirmi yılı aşkın tecrübe ile bu süreyi en az süreye indirmiş bulunmaktayız. Siz değerli hastalarımıza hizmet etmekten mutluluk duymaktayız. Kliniğimizde estetik gülüş tasarımı fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve tedavi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.