Gülüş Tasarımı

Gülümsemek ;

Bir kişinin yüz ifadelerinin bütününü kapsayan iletişim gücünü kuvvetli kılan sözsüz iletişim şeklidir. Etkileyici bir gülüş, insanları birbirine karşı çekici kılan, kişinin kendine karşı özgüvenini, işe alımlarını, sosyal etkileşimleri ve bunun gibi konuları doğrudan etkileyen önemli bir ayrıcalıktır. Bu gülüşe sahip olan Kişiler, sahip olmayan kişilere göre daha pozitif yaklaşım sağlanmaktadır.

Geçmişte olan estetik sorunlarda diş hekimi hastanın dişlerini tek tek düzenlenmesiyle sınırlı tedavi yöntemleri uygulamaktaydı. Fakat günümüzde genel olarak estetik kaygıların tedavi süreçlerinde dudakların, dişlerin hatta diş etlerinin değerlendirilmesi ve analizleri göz önünde bulundurulmaktadır.
Doğal estetik gülüş tasarım yaratmak isteyen diş hekimi hastanın sadece diş yapısını değerlendirmemekte kişinin ağız yapısını bir bütün olarak ele almaktadır.

Günümüzde estetik açıdan gerekli pürüzlerin giderilmesini sağlayan estetik diş hekimliği, teknolojinin de aynı oranda gelişmesiyle estetik diş hekimliği arz ve talebini arttırmaktadır. Estetik diş tedavilerinde son zamanlarda ciddi bir popülasyon yakalayan gülüş tasarımı bu yöndeki estetik sorunlara  kullanışlı çözümler sunmakta ve bu sorunları çözmektedir. Gülüş tasarım tedavilerinin amacı hastaya estetik ve göz ile görünür değişimi sağlamak ve doğal bir görünüş kazandırmak olmalıdır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Hastanın ağız ve diş yapısına göre değişiklik gösteren ve en uygun tedavi yöntemi seçilmesi için alanında uzman hekim kadrosuna ihtiyaç duyulan estetik gülüş tasarımı tedavi yöntemi ön muayene sonrasında çekilen röntgene göre uygun seçilebilecek tedavi yöntemleri farklılık göstermektedir. Gülüş tasarımı yöntemlerinde hastanın yapılan doktor ve röntgen kontrollerinden sonra hasta, uygun bulacağı tedavi yöntemi kendisinin ağız ve yüz bozukluklarından dolayı uygun olmayan tedavi yöntemlerini tercih edebilmektedir. Bu gibi durumlarda hekim hastaya tedavi seçeneklerini sunması ve detaylı şekilde tedavi yöntemlerini anlatması büyük önem taşır. Estetik gülüş tasarım tedavi yöntemlerinde karar verilecek olan tedavi yöntemleri ise şunlardır;

– İmplant
– Metal Destekli Porselen Kaplama
– Zirkonyum Alt Yapılı Porselen Diş Kaplama
– Porselen Yaprak Lamine Diş Kaplama
– Tam Seramik E-Max Diş Kaplama
– Diş Eti Estetiği
– Diş Beyazlatma

Uygun olan tedavi yöntemi kararlaştırıldıktan hemen sonra her seçilecek tedavi yönteminin işlem süresi normalde farklılık göstermektedir. Fakat kliniğimize ait laboratuvarımız ve yirmi yılı aşkın tecrübe ile bu süreyi en az süreye indirmiş bulunarak, siz değerli hastalarımıza hizmet etmekten mutluluk duymaktayız. Kliniğimizde estetik gülüş tasarımı fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve estetik gülüş tasarımı tedavileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.