İmplant Diş Tedavisi

Kişinin doğal dişlerini kaybetmemesi için ağız ve diş bakımını yapması oldukça önemlidir. Bu durum oluşabilecek diş kaybını uzun süre önlemektedir. Ancak diş kaybı durumunu yaşayan kişi ağız ve diş denge yapısını bozmakta ve diğer dişlerin kaybını da hızlandırmaktadır. Diş kaybı durumunda implant diş tedavisi, doğal dişinize en yakın güç ve dayanıklılık dengesini, kişinin sağlıklı gülmesini, konuşmasını ve yemek yemesini sağlayarak kişinin diş fonksiyonlarını rahatça kullanmasına imkân tanır.

İmplant Diş Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Ağızda eksik diş olması, çiğneme hareketleri açısından oldukça zorlayıcı bir durumdur. Bütün besinler ağız yoluyla alınıp dişler yardımıyla sindirime hazırlandığından çiğneme hareketlerinin sağlıklı yapılamaması, sindirim ve yeme bozuklukları başta olmak üzere çeşitli sağlık problemlerine yol açabilmekte ve aynı zamanda estetik bakımdan da kötü bir görünüm sunmaktadır. Kişinin kendi benliğini sevmesi ve özgüvenini yitirmemesi için gülümsemekten çekinmemesi önemli bir unsurdur. Ağızdaki eksik diş veya dişlerin, gülümserken ya da konuşurken görünmesi durumu, kişinin bu eylemleri yaparken çekinmesine yol açmaktadır.

Bu durumların dışında ağızda eksik diş olması konuşma bozuklukları, çene eklem sorunları gibi birçok olumsuz etki yaratmaktadır. Halk arasında vidalı diş olarak da bilinen implant tedavisi, hastanın sağlık durumunun ve kemik hacminin yeterli görülmesi durumunda, çürük, travma gibi birçok sebepten yitirilmiş dişlerin yerine, yüksek doku uyumlu implantların çene kemiğine yerleştirilmesi işlemidir.

İmplant Tedavisi Hangi Avantajları Sunar?

Dental implantlar, ağız ve diş sağlığı için çene kemiğinde eksik olan diş ve dişleri yerine koymak amacıyla, titanyum bileşenlerinden hazırlanan yapay diş kökleridir. Titanyum elementinin bu durumunda tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri vücut dokularıyla etkileşime girmemesi ve oluşabilecek kuvvetlere karşı direnç göstermesidir.  İmplant diş, kaybedilen dişlerin oluşturdukları boşluklara ve önceden kaybedilmiş fakat çekilmemiş dişlerin, çekildikten sonraki diş yuvalarına hemen yerleştirilebilir olması implant tedavisini özel kılmaktadır.

İmplant tedavisinde çene kemiğinin yeterli ve uygun olması sabit veya hareketli protezler için büyük önem taşımaktadır. Çene kemiğinin yeterli olduğu durumlarda basit operasyonlar ile titanyum vida çene kemiğine yerleştirilmektedir. Eğer kemik miktarı ve uygunluğu istenilen seviyede değilse implant tedavisi öncesi kemik oluşturulmaya yönelik tedavi işlemleri yapılması gerekmektedir.  Ayrıca implant tedavisi, kemik gelişimi tamamlanmış her bireye mümkün bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisi sonrası iyileşme süresi oldukça kısa sürdüğü için hasta en kısa sürede yaşam standartlarına geri dönebilmektedir. Tedavi bitiminde kişinin belirli bir süre için doktor tarafından yakın takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

İmplant Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Diş Tedavisi

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanmaktadır?

İmplant tedavisi, genel sağlık durumu iyi ve 18 yaş üzeri çene, yüz gelişimini tamamlamış, kronik hastalığı bulunmayan her bireye uygulanmaktadır. Tedavi öncesinde çekilen röntgen ile çene kemiği yapısı kontrol edilmektedir. İmplant tedavisi şeker hastaları, kan sulandırıcı kullanan ve kemik erimesi yaşayan kişilerde uygun ortam hazırlandıktan sonra tedaviye başlanılmaktadır.

Şeker hastalarında tedaviye başlamadan önce hastalığın kontrole alınmış olması gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde ise tedaviye başlamadan önce kan sulandırıcı kullanılmaması gerekmektedir. Kemik erimesi yaşayan kişilerin ise uygun tedavi alındıktan ve tedavi bittikten sonra implant tedavisi gerçekleştirilebilir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Diş implantı ve diş seçimi yapılırken, kişinin çene kemiği yapısının uygunluğuna ve kişinin bütçesine göre uygulaması yapılmaktadır. Cerrahın ön muayene ve panoramik röntgen kontrollerinden sonra diş implantı çeşidi seçilmekte ve seçim yapıldıktan sonra tedaviye başlanmaktadır. İmplant tedavisinde implant seçimi yapılırken destek dokularına göre sınıflandırılma yapılmaktadır. İmplant çeşitleri aşağıda bulunan listede yer aldığı gibidir;

 • Subperiostal İmplantlar
 • Endoseaz İmplant
 • İntramukopzal insert İmplant
 • Transosesöz İmplant
 • Endodontik Stabilizator İmplant gibi implant çeşitleri bulunmaktadır.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavisinin temel ve en önemli amacı eksik ve formsuz olan dişlerin yerine yeni sağlam dişlerin kazandırılmasıdır. Köprü uygulamaları gibi eksik dişin çevresinde bulunan dişlere herhangi bir deformasyon gösterilmesinin aksine implant tedavisi diğer dişlere zarar verilmeden uygulanan bir tedavi yöntemidir.

İmplant tedavisinde ağızda eksik bulunan dişlerin yerine gelen dişler sayesinde çiğneme fonksiyonu sağlanarak hasta konforu üst düzeye çıkartılmaktadır. Aynı zamanda mide rahatsızlıkları, çene kemiği ve ana diş sağlığı gibi konularda oluşabilecek problemlerin önüne geçmektedir.

İmplant Tedavisi Zararlı Mı?

Ağız içerisinde kaybedilen dişin yerine hem daha fonksiyonel hem de ömür boyu kullanılması için en başarılı kabul edilen implant tedavisi, ağız bakımı iyi yapılmadığı takdir de belirli komplikasyonlar oluşturmaktadır. Tedavi sonrası sigara ve alkol kullanımı implant tedavisini olumsuz yönde etkilemektedir.

İmplant tedavisi zararları cerrahi ağız içi tedavilerde karşılaşabilecek olumsuz risklerin dışında herhangi bir risk unsuru bulunmamaktadır. İmplant tedavisi yapıldıktan sabit veya hareketli protez uygulaması yapılmadan önceki dönemde alerji ve enfeksiyon, sabit veya hareketli protez uygulamasından sonraki dönemde ise yetersiz ağız bakımına bağlı iltihaplanma şeklinde önümüze çıkmaktadır. Sigara kullanımı implant tedavisinde enfeksiyon riskini doğrudan etkilemektedir.

Bir Günde İmplant Tedavisi Yapılır Mı?

Gelişen ve değişen dünyamızda diş tedavi yöntemleri de gün geçtikçe ivme kazanarak zamanda ve maliyette iyileştirmeler sağlamaktadır. Günümüzde sağlık sektörüne sağlanan teknolojik gelişmeler sayesinde bir günde implant yerleştirilmesi, hem de yerleştirilen implantların üzerine diş konulması mümkün hale gelmiştir. Bu durum kişinin sosyal hayatını etkilemekte, yeme-içme gibi yaşamsal faaliyetlerden geri kalmasına sebep olmaktadır.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş tedavisi uygulanacak olan cerrahi yöntemlerin fiyatları her sene Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. İmplant diş tedavisi fiyatları, taban-tavan fiyatlar olarak klinikler tarafından hesaplanmaktadır. İmplant diş fiyatları tedaviyi yaptıracak olduğunuz diş kliniğine, alanında uzman diş hekiminin tecrübesine göre farklılık göstermektedir. Tedavi görecek kişi implant diş fiyatları belirlemesi yapılırken bazı etkenler fiyatlarda farklılık göstermektedir.

Kullanılacak olan implant markası, cerrahi operasyona girecek olan diş hekiminin tecrübesi, tedavi görecek olan kişinin ağız diş ve çene yapısı, ödeme şekli ve tedaviyi uygulayacak olan kliniğin implant fiyatları tedavi uygulamalarında farklılık göstermektedir. Sitemizin hızlı randevu sisteminden faydalanarak kliniğimizden randevu alabilir veya bizleri arayarak tedaviler, tedavi süreçleri ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İmplantın Markası Önemli Midir?

Gelişen teknolojiyle beraber dünya üzerinde yaşanan implant tedavisi hakkında gelişmeler ülkemizi ve diğer ülkeleri doğrudan etkilemektedir.  İmplant seçimi yapılırken marka seçimi de gerek hasta gerekse tedaviyi uygulayacak olan cerrah için önemli bir husustur.  İmplant markası seçimi yapılırken, uzun vadede referans olarak başarı göstermiş ve teknik destek konusunda herhangi bir problemi olmayan üst yapı için yeterli seçenek sunabilen implant markası seçimi faydalıdır. İmplant tedavisi uygulandıktan sonra, kişinin ağız hijyeni durumu, sigara kullanımı tedavinin iyileşme süresini doğrudan etkilemektedir.

İmplant Cerrahisi Sırasında Ne Tür Komplikasyonlar Görülür?

İmplant tedavisi cerrahi müdahaleleri içerdiğinden dolayı kişi bir operasyon geçirmektedir. Her cerrahi müdahale kendi içerisinde riskler taşımaktadır. Kanama, enfeksiyon, sinir ve sinüste yaralanmalar bu komplikelerin arasındadır. Cerrah tecrübesi, panoramik röntgen kontrolü ve iyi bir muayene kontrolü bu durumda ciddi risklerin ihtimallerini en aza indirmektedir.

İmplant Uygulamasında Başarısızlık Görülebilir Mi?

Cerrahi bir operasyon olan implant tedavisi, araştırmacıların yapay kök şeklinde bulunan implantların cerrahi olarak yerleştirilmesiyle % 98 gibi bir oran ile başarı sağladığını deneyler ile ortaya sunmaktadır. İmplant üzeri köprü uygulamalarında ise 10 yılı aşkın süre içerisinde başarı oranı %60’tır. İmplant tedavilerinde başarısızlık görülmesi genellikle cerrahi işlem bittikten ve sabit veya hareketli protez takıldıktan sonraki ilk bir yıl içerisinde ortaya çıkmaktadır.

İlk bir yıl geçtikten sonra tedavinin başarısızlık oranı %1 gibi bir rakama düşmektedir. İmplant tedavisinde, tedavinin başarılı olabilmesi kişinin ağız hijyeni durumuna, sigara kullanımına ve diyabet gibi iyileşmeyi etkileyebilecek kronik veya sistematik hastalıkların varlığına, kullanılan implant markasına ve alanında uzman diş hekiminin tecrübesine bağlıdır.

İmplant Yaptırdıktan Sonra Baş – Boyun Bölgesinden MR Ya Da Tomografi Benzeri Görüntülemeler Alınabilir Mi? 

Tedavi uygulaması yapıldıktan sonra MR veya tomografi benzeri görüntülemeler alınmaktadır. Fakat detaylı çekim tomografi veya MR yapan cihazlarda yansıma yapabilmekte ve bu durumda görüntü kalitesini ciddi oranda düşürebilmektedir.

Vücutta Kemik Erimesi Varsa Ağızda Da Kemik Erimesi Olur Mu?

İki hastalıkta farklı sağlık sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin vücudunda kemik erimesi varsa, çene kemiğinde iyi kemik seviyesi, çene kemiğinde erime varsa vücudunda kemik erimesi görülmeyebilir. İki sağlık sorunu da birbirlerinden çok farklıdır.

İmplantların Dezavantajları Var Mıdır?

İmplant tedavisinin en büyük dezavantajlarından biri yanlış ve yetersiz uygulamalar sonucu ortaya çıkabilecek komplikasyonlardır. Enfeksiyon riski,  implant uygulanacak yerin sağlıklı kemik dokusunu kaybetmesiyle ortaya çıkar. Tedavi planlaması doğru yapılmaması ise tedavi sonunda da estetik problemler yaratabilmektedir.

İmplant tedavisi yerleştirildikten sonra implant çene kemiği ile entegre süresine kadar hasta ağız, diş sağlığına önem vermeli ve sigara kullanmamalıdır. Tedavide kullanıla bilinecek malzemelerin veya materyallerin kaliteleri ve hijyen standartlarında olmaması implant tedavisi için dezavantaj yaratmaktadır.

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

İmplant tedavisi yapıldıktan, yapay diş kökü diş etine entegre olduktan sonra sabit veya hareketli protezleri takmalıdır. İmplant dişlerin bakımına ve önem veren kişiler için 20 veya 30 yıl boyunca implantlar sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Diş implantının ömrünü etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İmplant tedavisinin doğru şekilde uygulanması ve implant bakımlarının aksatılmaması gibi durumlar implantların ömrü için doğrudan etkilidir.

implant-tedavisi

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılamaz?

İmplant tedavisinin kimlere uygulandığı kadar kimlere hangi durumlarda yapılamadığı da hastalar tarafından merak edilmektedir. İmplant tedavisi şu durumlarda uygulanmamaktadır;

 • Kemik oluşum ve gelişim evrelerini tamamlamamış,
 • 18 yaşını doldurmamış genç bireylere,
 • Hamilelere,
 • Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılarına,
 • Baş ve boyun bölgesinde yüksek dozda radyoterapi uygulanmış kişilere,
 • Doku iyileşme süreçlerinin çok yavaş olmasından ve enfeksiyon kapma riskinin bulunmasından dolayı diyabet hastalarına,
 • Çabuk sinirlenebildikleri ve stres düzeylerindeki hızlı artış sonrası verdikleri ani tepkiler ile kan basıncının yükselmesi, kalp yetmezliği ya da felç gibi ciddi sağlık sorunlarının oluşma ihtimalinden dolayı yüksek tansiyon hastalarına,
 • Hemofili, otoimmun hastalıklar ve sistemik hastalıkları bulunan kişilere,
 • Bifosfonat, kortikosteroid veya immun sistemi baskılayıcı ilaç kullanan bireylere,
 • Çok fazla sigara kullanan kişilere iyileşme süreçlerindeki sıkıntılar, sigara dumanında yer alan karbon monoksit gibi zehirli maddelerin implantın kemik ile kaynaşmasını olumsuz etkilemesi, bakteri oluşmasını hızlandırarak enfeksiyona yol açması ve başarının düşmesi nedeniyle implant uygulanması önerilmemektedir.
 • Yukarıda belirtilen semptom ve hastalıklara sahip kişilerin durumlarının ciddiyetine bağlı olarak nihai kararı ‘sistematik konsültasyon yapmak kaydı ile diş hekimi belirlemektedir.

All On Four İmplant Tekniği

All on four implant tekniği, kendisini uzun yıllardır kanıtlamış, teknik ve cerrahi yönden güvenilebilir bir tedavi yöntemidir. All on 4 implant tedavisi yönteminin en önemli avantajı, tek cerrahi operasyon ile aynı gün içerisinde implant tedavisi olmanızı sağlayacak bir tedavi olmasıdır.

Diğer bir adıyla dörtlü implant sistemi, genel implantların daha gelişmiş farklı bir sistemidir. En önemli farkı ise her eksik diş için bir implant kullanılması yerine üst çeneye dört ve alt çene kemiğine dört implant ana çapa kullanılmakta ve aynı zamanda sabit diş protezi sabitlenmektedir. Kişinin eğer total protez diş kullanması, hayat konforunu ve kalitesini etkiliyorsa, all on four tekniği aynı günde güzel ve doğal görünümlü bir gülümseme ve konfor sunmaktadır.

All on four implant tekniği, çene kemiğinde hiç dişi olmayan veya tamamen dişsiz kalma ihtimali olan kişilere göre daha ekonomik ve kullanışlıdır. Kemik grefti, sinüs yükseltme gibi cerrahi işlemlere gerek kalmadan yapılan bu teknikte operasyon çok daha kolay ve hızlıdır. Kullanılan implant sayısı az olduğundan, ilave cerrahi operasyonlar gerekmediğinden, maliyeti geleneksel diş implantı tedavisine göre çok daha düşüktür.

All On Six İmplant Tekniği

All on six, temel olarak üst çeneye 6, alt çeneye 6 implant yerleştirilmesini içeren bir tedavi tekniğidir. Önemli oranda diş kaybı olan ya da hiç dişi kalmamış olan kişilerin, aynı gün implant tedavisi yapılarak yeme-içme, konuşma, gülümseme gibi günlük eylemlere zaman kaybı yaşamadan devam etmesini sağlar. Uzun süre ihmal edilmiş dişlerde kemik kayıpları, üst çene de sarkık sinüsler, altçene de yüzeysel oluşmuş sinir demeti vb. anatomik kemik eksiklikleri gibi sorunları çözmekte klasik yöntemlerin üzerine çalışmalar ile yeni teknikler gelişmiştir.

Özellikle düşük kemik yoğunluğu veya hacmi olan hastalar için diş protezi aynı gün sabitlenmesine olanak tanır. Geleneksel yöntemler ile hiç diş olmayan bir çeneye 8 veya 10 implant yerleştirilirken, all on six implant tedavisi ile implant sayısı 6’ya inmektedir. All on six implant tekniği, 27 yıldır kullanılmakla birlikte uzun dönem takibi yapıldığında yüksek başarı oranına sahiptir.

Diş İmplantı

All On 4/6 İmplant Tekniği ile Normal İmplant Tedavisi Arasındaki Farklar

All on 4/6 plan tekniğinde implantlar geleneksel yöntemlerden farklı olarak, uzman çene cerrahları tarafından en ideal açı ve konumda yerleştirmektedir. Bu sebeple kemikten daha fazla destek alınmakta, 6 – 8 implantın taşıyacağı yükü 4 ila 6 implant taşıyabilmektedir. Normal implant uygulamalarından daha az implant kullanıldığı için daha az maliyetlidir. All on 4/6 tedavi tekniği ile 3 ay sonrasında normal hayata dönülebilmektedir.

Bu süre geleneksel implant tedavilerinde 6 ila 10 ayı bulabilir. Geleneksel yöntemlerdeki gibi kemik ilavesi, sinüs yükseltme gibi cerrahi operasyonlara ihtiyaç olmadığından cerrahi işlem sayısı azalmaktadır. Bu da zaman olarak kazanç sağlar. Geleneksel yöntemlerin aksine aynı gün takılan geçici protez dişler ile kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

All On 4/6 Tekniği Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

All on 4/6 implant tekniği sonrası uygulanacak ağız ve diş bakımı, oldukça kolay olmakla birlikte günlük hayatta alışkın olduğumuz uygulamaları içermektedir. Günde en az 2 defa diş ve protezlerin fırçalanması, diş ipi ve ağız gargarası kullanması gerekmektedir. 3 ay sonrasına kadar proteze zarar verebilecek ya da yapışabilecek yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Çok sert cisimleri dişle kırmaya veya çiğnemeye çalışılması proteze zarar vereceğinden önerilmemektedir. 6 ay süreyle diş hekimine muayene olunması ve kontrollerin yapılması gerekmektedir.

All On 4/6 Tekniği Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All on 4/6 implant tekniği uygulandıktan sonra sabit dişler sayesinde hemen yemek yenebilmektedir. Ancak implant ile kemiğin kaynaşması için gerekli 3 aylık iyileşme sürecinde diş hekimi tarafından verilen diyetin uygulanması gerekmektedir.

Birkaç gün sıcak ve sert yiyeceklerden uzaklaşmaları önerilmektedir. Diş implantına gelen yükün azaltılması amacıyla hastaların yumuşak yiyeceklerle beslenmeleri gerekmektedir. 3 ay sonrasında kalıcı protezlerin takılması ile birlikte normal beslenme düzenine geçilebilmektedir.

All On 4/6 Tekniğinin Tedavi Süreci Nasıl Olmalıdır?

All on 4/6 implant tekniği ile tedavi süreci, aynı gün içerisinde ve genellikle 2 ila 4 saat arasında değişen bir zamanda tamamlanmaktadır. Nadir durumlarda kemik yoğunluğuna bağlı olarak kemik grefti gerekse bile genellikle gerekmemektedir. Klinik ve radyolojik muayeneler tamamlandıktan sonra bilgisayarlı tomografi üzerinde ölçümler yapılmaktadır. Planlamaların ardından diş implantları lokal anestezi altında çene kemiğine yerleştirilmektedir. Ancak anksiyete ve dişçi korkusu yüksek düzeyde olan kişiler için genel anestezi ya da sedasyon yapılabilmektedir. Sonrasında aynı gün içerisinde üzerine geçici diş protezi yerleştirilmektedir.

Yaklaşık 1 ila 3 ay arasında değişen bir süre sonrasında kalıcı diş protezleri yerleştirilmektedir. Bu 3 aylık iyileşme sürecinde sık sık diş hekimi kontrolleri yaptırılması gerekmektedir. Çoğu hasta için rahatsızlık ve şişlik gibi durumlar bir hafta sonrasında azalmaktadır.

All On 4/6 Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

* En büyük faydası aynı gün içerisinde uygulanan implant ve geçici diş protezleri sayesinde günlük hayata devam edebilmektir. Bu sayede yeme-içme, konuşma, gülümseme gibi güncel ihtiyaçlarınıza zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

* Kemik ilavesi, sinüs yükseltme gibi cerrahi operasyonlara ihtiyaç olmadığından daha az operasyon geçirilmektedir. Bu sayede süre olarak kazanç sağlamaktadır.

* Klasik yöntemlerdeki implant sayısından daha az implant kullanıldığından ötürü daha düşük maliyetli bir tekniktir.

* Gülüş tasarımı ile gün içerisinde daha sağlıklı, doğal ve estetik bir gülüşe sahip olmanızı sağlamaktadır.

* Sabitlenen protez dişler sayesinde kişi, hareketli protez dişlerden farklı olarak kendi dişlerine sahip olma hissini yaşamakta ve bu durum daha özgüvenli olmasına katkı sağlamaktadır.

* Bulantı refleksi olmasından kaynaklı hareketli protez diş kullanamayan kişiler için çözüm oluşturmaktadır.

* Yaşlı, genç her hastaya uygulanabilmektedir.

* Diş etinin kesilmesine ihtiyaç duyulmadığından dolayı acısız ve basit bir işlemdir. Kanama ve şişlik oluşumu yoktur.

* Bakımı ve temizliği için protezleri çıkarmaya, protez yapıştırıcı kullanımına gerek kalmamakta, daha alışıldık ve kolay yöntemler kullanılmaktadır.

* Aynı gün içerisinde tedavi olunabildiği ve tedavi seanslarının az olmasından kaynaklı başka şehirde veya yurt dışında yaşayan hastalar için zaman problemini büyük oranda çözmektedir.

All On 4/6 İmplant Tekniğinin Tedavi Aşamaları Nelerdir?

All on 4/6 implant tekniğinde, öncelikle klinik ve radyolojik muayeneler tamamlanarak, tedavi uygunluğunu araştırmak için bilgisayarlı tomografi çekilmektedir. Bazı hastalar için diş çekimi yapılması gerekebilmektedir. Eğer diş çekilme durumu var ise diş çekiminin ardından tomografi yardımı ile yapılan ölçümlere uygun diş protezi hazırlanmaktadır. Hastaya uygun planlamalar yapıldıktan sonra aynı günde implant tedavisi olan all on 4/6 tekniği tedavisine geçilmektedir.

Alt ve üst çeneye 4/6 implant yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Ardından hazırlanan diş protezi implantların üzerine sabitlenmektedir. Ortalama üç ay kadar daimi dişlerin hazırlanma süreci sürmektedir. Bu süreç içerisinde kişi klasik yöntemlerin aksine aynı gün içerisinde takılan diş protezi ile günlük hayatına devam edebilmektedir.

All On 4/6 İmplant Tekniği Prosedürü

Kişinin çenesinde çok fazla diş kaybı olan veya dişi kalmamış olduğu durumlarda alt çeneye 4/6, üst çeneye 4/6 olacak şekilde belirli açılar ile aynı gün içerisinde implant tedavisi yapılması tekniğidir. Kişi talep etmedikçe veya doktor tarafından müdahale olmadıkça sabit dişlerde oynama olmamaktadır.

Aşırı kemik kaybı nedeniyle protez kullanamayan hastalar için önemli bir tedavi tekniğidir. İleri teknoloji sistemleri kullanılarak tedavi öncesi röntgen ve tomografi ile kemiğin detaylı olarak incelenmesi sağlanmakta, kemiğin kalınlığı ve yüksekliği dikkate alınarak tedavi süreci planlanmaktadır.