Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliği alanında yer alan diş kaplama uygulamaları günümüzde diş hekimleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine uygulanan beyaz renkte bir alaşımdan oluşmaktadır. Estetik açıdan birçok avantajı bulunan zirkonyum diş, normal dişlerde olduğu gibi doğal bir görüntü sunmaktadır. Diş kaplama işlemi gerçekleştirecek birçok hasta zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır? Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Birçok hasta zirkonyum kaplamayı avantajları nedeniyle tercih etmektedir. Kolay şekil almaları ve beyaz renge kolayca dönmeleri nedeniyle doğal görünüme çok yakındır. Zirkonyum diş, metal içermez, uzun ömürlüdür. Bu sayede ağızda uzun yıllar kalır. Hassas ve duyarlı değildir. Sıcak, soğuk yiyecek ve içeceklere karşı da zirkonyum dişler dirençlidir. Metal içermemesinden dolayı ağızda herhangi bir tat ve koku kaybına neden olmamaktadır. Ayrıca zirkonyum dişler, porselen yapılı yüzeye sahip olduğu için plak birikimi de görülmemektedir. Bu nedenle renklendirici gıdalardan etkilenmemektedir. Zirkonyum dişlerin rengi hastaya uygulandığı gibi kalmaktadır. Olumsuz bir özelliği olmayan zirkonyum diş fiyatları 2021 en fazla merak edilen konu olmayı sürdürmektedir. Kliniğimizi arayarak zirkonyum diş kaplama fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Kimlere Uygulanmaktadır?

Hemen hemen her yaşta kişiye uygulanan estetik diş hekimliği alanında yer alan zirkonyum diş kaplama diş etleri sorunsuz olan kişilerde 1 haftada tamamlanmaktadır. Zirkonyum diş kaplama için 18-20 yaş gelişim döneminde olunması nedeniyle genellikle önerilmemektedir. Ancak bu hastalara diş hekiminin onayı ile zirkonyum diş kaplama yapılabilir. Zirkonyum dişlerin bakımının nasıl yapılacağı da hastalar tarafından merak edilmektedir. Normal dişler nasıl fırçalanıyorsa zirkonyum dişlerde o şekilde fırçalanmalıdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen zirkonyum diş kaplama, anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Hastanın ağrı hissetmemesi için hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Kaplama yapılacak dişler, diş hekiminin uygun gördüğü miktarda küçültülmektedir. Dişlerin ölçüsünün alınması sonrası törpülenerek küçültülen dişlerin yerine geçici olarak diş yapıştırılmaktadır. Bu süreçte hastaya diş rengi seçimi yapılmaktadır. Dişlerin hazırlanması sonrası geçici dişler çıkartılarak yerlerine hazırlanan dişler takılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama sonrasında hastanın belirli sürelerle diş hekimine kontrole gitmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.